news-details

Siyasilerden Berat Kandili mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kandil mesajında, "Rabbim hepimizi kurtuluş beratını alanlardan eylesin. Gecemiz mübarek olsun." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şunları söyledi:

"Milletimizin ve tüm İslam âleminin Leyle-i Berat’ını tebrik ediyorum. Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bu mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum."

"Kandilimiz mübarek olsun." diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Berat Kandili'nin ülkemize ve dünyamıza barış, huzur getirmesini diliyorum." ifadesini kullandı.

Berat Kandili'nin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dileyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, şu ifadelere yer verdi:
 
"Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı Berat gecesinin; milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Berat Kandilimiz mübarek olsun."
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş kandil mesajında, "Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Gecesi'nin başta milletimiz ve İslam alemi olmak üzere tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Gecemiz mübarek olsun." sözlerine yer verdi.
 
Berat Kandili'nin hayırlar getirmesini dileyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Berat Kandili'nin ülkemize, İslam alemine, dünya mazlumlarına ve tüm dünyaya huzur ve hayırlar getirmesi duasıyla gecemiz mübarek olsun." ifadesini kullandı.
 
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya mesajında şunları aktardı:
 
"Mübarek Ramazan ayının müjdecisi, arınma, bağışlanma ve kurtuluş vesilesi Berat Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutlu gecenin Milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum."
 
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, mesajında "Berat Kandilimizin başta Türkiyemiz olmak üzere tüm dünyaya; barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Berat Kandilimiz mübarek olsun." ifadesine yer verdi.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı şu şekilde:
 
"Ramazan ayının müjdecisi, kalplerimizin temizlendiği bu rahmet gecesi; ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Berat Kandilimiz mübarek olsun."
 
Berat Gecesini tebrik eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Aziz milletimiz ve İslam dünyasının Berat Gecesi'ni tebrik ediyor, Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi olan bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gecemiz mübarek olsun." dedi.
Hibya Haber Ajansı