Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki arama-tarama faaliyetinde teröristlere ait tespit edilen sığınakta çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.

Katar Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ile ek anlaşma imzaladı

Doha, 15 Temmuz (Hibya) - Katar Dışişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler (BM) arasında İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi kurulmasına ilişkin ek anlaşma imzalandı.

Başkan Büyükkılıç, ERÜ'de 15 Temmuz konulu konferans ve törene katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen “15 Temmuz: Milletin Zaferi ve Fetö Terör Örgütü” konulu konferansa ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Töreni’ne katıldı.

Çin: İran’la kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerini ilerletmeye hazırız

Çin’in İran’la kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerini ilerletmeye hazır olduğu bildirildi. Tahran merkezli “Tehran Times” gazetesinde yeni seçilen İran Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan’ın bir makalesi yayımlandı.

Lazzarini: Gazze'deki UNRWA merkezi bir savaş alanına dönüştü

New York, 15 Temmuz (Hibya) - Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, Gazze'deki UNRWA merkezinin savaş alanına dönüştüğünü açıkladı.

“Herhangi bir ülke, örgüt veya kişi Taiwan konusuna ilişkin kırmızı çizgiyi aşmamalı”

Çin, herhangi bir ülkenin, örgütün veya kişinin bedel ödemeden Taiwan hakkında kırmızı çizgiyi aşmayı hayal bile etmemesi gerektiğini açıkladı.

Belçika Başbakanı Croo'dan Dolimont'a tebrik

Brüksel, 15 Temmuz (Hibya) - Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Valon Bölge Başkanı olarak göreve başlayan Adrien Dolimont'u tebrik etti.

İstanbul Boğazı’nda makine arızası yapan kuru yük gemisi karaya sürüklendi

OS KANO 35 isimli kuru yük gemisi, Kocaeli’nden Romanya’ya seyir halindeyken İstanbul Boğazı Umuryeri önlerinde makine arızası nedeniyle karaya sürüklendi.

Hollanda Başbakanı Schoof, Belçika Başbakanı Croo ile görüştü

Hollanda Başbakanı Dick Schoof, Belçika Başbakanı Alexander De Croo ile bir araya geldi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Gürak, Libya’da

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Libya’da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed el-Haddad tarafından askeri törenle karşılandı.