news-details

Başkan Büyükkılıç: “Bu belediye sizin, bu şehir sizin, bu bütçe sizin”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan personel ile bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç,  Kayseri’nin Türkiye’nin ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan ticaretin, sanayinin merkezi olduğunu niteleyerek, “Tarım ve hayvancılıkta Kayseri’yi daha da geliştirme yönünde gayretleri olduk. 16 ilçesi ile birlikte Kayseri’yi kalkındıracak, geleceğe taşıyacak, hem merkezi ile hem çevresi ile çevreyi en güzel şekilde yaşayacak hale getirme yönünde gayretliyiz.”dedi.

Başkan Büyükkılıç, Deprem ve pandemiden sonra müstakil evlerin sayısında artış yaşandığına ve buna bağlı olarak yatırım beklentisinin arttığına dikkat çekerek, “İçme suyu tarifesinde yüzde 20’lik indirimi meclisten geçecek. Bütün bunlarla birlikte aynı zamanda yatırım bekleniyor. Deprem ve pandemiden sonra müstakil evlerin sayısı arttı. Bu insanlar yol istiyor, su istiyor, kanal istiyor, elektrik istiyor, doğal gaz istiyor hatta internet istiyor. Bunların hepsi yatırımı gerektiriyor, hepsiyle de belediye muhatap oluyor. Böyle bir anlayış içerisinde yüzde 20 daha indirelim dedik. Şuanda, bugünkü meclisimizden karar çıkacak 1 Şubat’tan itibaren okunacak olan faturalarda yüzde 20 ayrıca indirim” ifadelerini kullandı.

“Bu belediye sizin, bu şehir sizin, bu bütçe sizin”

Kayserililere layık olma adına hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Bu belediye sizin, bu şehir sizin, bu bütçe sizin. Biz sizler adına, sizlere layık olma adına kamu hakkını gözeterek, yetim hakkını gözeterek hizmet etmeye çalışıyoruz. Hem bilgilendirme yapmış oldum hem teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun diyorum” dedi.

 

  Hibya Haber Ajansı